Dijital Pazarlama Nedir? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ticaretin internet üzerinden dijital şekilde gerçekleştiği bir çağda yaşadığımız düşünülürse; pazarlama alanının da dijitale evrilmesi kaçınılmaz bir durumdur. Günümüzde neredeyse tüm sektörler dijital bağlantılı çalışmaktadır. Bunun sonucunda da dijital pazarlama sektörü oluşmuş ve aktif hale gelmiştir.

Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital pazarlama sistemi; bir ürünün veya hizmetin tanıtım sürecinin ve reklamının, dijital ortamlar üzerinden gerçekleşmesini kapsayan bir durumdur. Günümüzde oldukça geniş bir alana yayılmış ve yayılmaya da devam etmektedir. İnternet ortamının devasa gücü ve ticaretin mobile taşınmasının etkisiyle dijital pazarlama sektörü ortaya çıkmış ve pazarlama sektörünün devi haline gelmiştir.
Dijital pazarlama sisteminin kullandığı belli kanallar bulunmaktadır. Bunlar; internet, sosyal medya, arama motoru, mobil uygulama ve buna benzer birçok alandır. Bu mecralarda karşımıza çıkan tüm reklam ve tanıtımlar, dijital pazarlamanın bir ürünüdür. İnternet ile erişilebilen her türlü platform, dijital pazarlama için bir alandır. Bu yüzden internet geliştikçe, dijital pazarlama da gelişmeye devam edecektir.
Unique Dijital olarak ise; sizin için tüm bu aşamaları profesyonel bir şekilde yürütüyor ve internet ortamında markanızı en iyi şekilde temsil etmek için çalışıyoruz.
Dijital pazarlama konusunda uzman olan ekibimiz ile, reklamını yapmak istediğiniz markayı en doğru şekilde tanıtıyor, milyonlarca insandan oluşan kitlelere ulaştırıyor ve sizleri görünür kılıyoruz. Bu yüzden; ürün veya hizmetlerinizin reklam yönetimini, sosyal medyalarınızın yönetimini, web site tasarımlarınızı ve grafik tasarım ihtiyaçlarınızı ve benzeri alanlardaki çalışmalarınızı birlikle yürütebiliriz.

Dijital Pazarlama Teknikleri Nelerdir?

Dijital pazarlama teknikleri, günümüz teknolojisinin sağladığı dijital pazarda, aktif bir şekilde sürdürülen pazarlama faaliyetleridir. Bu pazarlama yönteminde, bir ürün ya da bir hizmet; dijital kanallar kullanılarak müşterilerle buluşturulur ve hali hazırda bir arada bulunan müşteri kitlesine yönelik, ürün veya hizmetin reklamı ve tanıtımı yapılır.
Dijital pazarlamada belli başlı pazarlama teknikleri kullanılmamaktadır.

Bu teknikler şu şekildedir;

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)
Google Adwords Reklamları
Sosyal Medya Reklamları
İçerik Pazarlaması
E-Mail Pazarlaması
Mobil Pazarlama
Influencer Marketing
Remarketing (Yeniden Pazarlama)

Dijital Pazarlamanın Önemi

Günümüzde tüm sektörlerin, özellikle de ticaretin dijital ortama taşınması gibi bir durum söz konusuyken; pazarlamanın bu alana girmemesi büyük bir yanlış olurdu. Ticaret ve müşteri neredeyse pazarlama da orada olmalıdır. İnternet ortamında milyonlarca aktif müşteri portföyü varken de dijital pazarlama en mantıklı ve kazançlı yöntemdir. Bu yüzden dijital pazarlama, ticaret için olmazsa olmazdır.
Unique Dijital olarak, dijital pazarlama konusunda her türlü tecrübeye sahip, yenilikçi bir firmayız. Sizlere tüm dijital pazarlama tekniklerini aktif bir şekilde kullanarak destek veriyoruz. Detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşabilirsiniz.

Önerilen Yazılar

Sosyal Medya Yönetiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sosyal Medya Yönetiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde sosyal medya uygulamaları hayatın her alanına yayılmış durumda. Neredeyse her yıl yeni bir uygulama tasarlanarak kullanıma sunulurken; aradan ayrılarak popüler hale gelebilenler, zamanla büyük bir kitleye hitap etmektedir. Bunun sonucunda ise; sosyal medya...

Sosyal Medya Reklamları Neden Önemlidir?

Sosyal Medya Reklamları Neden Önemlidir?

Sosyal medya reklamları, özellikle bugünün dünyasında vazgeçilmez bir piyasa aracı haline geldi. Her şeyden önce, sosyal medya, bir markanın veya müşterilerinin etkileşim kurmasının en etkili yollarından biridir. Sosyal medya, bir markaya yeni müşteri edinme ve mevcut...

Unique Dijital
Unique Dijital olarak, dijital dünyada markaları benzersiz fikir ve hizmetlerimiz ile temsil ediyoruz. Markanızı en doğru şekilde konumlandırıyor, hedef kitleye ulaştırıyor ve büyütüyoruz.
İletişim
  +90 (352) 606 02 91

  Gevher Nesibe Mh. Gök Geçidi Sk.
Finans Plaza Kat:1 No:12
Kocasinan/Kayseri

facebook   instagram   linkedin